czwartek, 30 czerwca 2011

Death Cult Assassins

Witam,

Od wydania kodeksu Szarych Rycerzy minęła już chwila. Jedną z opcji w kodeksie jest 'zatrudnienie' jednostek inkwizycyjny pokroju Mistyka, Daemonhosta, Psykera, akolity czy skrytobójców Kultu Śmierci (Death Cult Assassins). GW udostępniło stare modele, których są aż dwa wzory.


Jednostka jest całkiem niezła w walce wręcz przy WS5, I6 i czterech atakach w szarży broniami energetycznymi. Wg kodeksu każdy zabójca ma 2 power weapony. Dodając do tego Inkwizytora z granatami i od dwóch do czterech crusaderów otrzymamy całkiem sympatyczną jednostkę do walki wręcz. Patrząc na powyższe zdjęcie widać, że jeden z modeli nie reprezentuje tego co ma jednostka w uzbrojeniu. Poza tym są to dwa wzory i przy większej ilości modeli... byłaby to strasznie nudno wyglądająca jednostka na stole. Koszt takiej jednostki kolosalny... Aby mieć 6 modeli należałoby wydać ok 150 zł przy zamówieniu ze strony producenta.

Co zatem zrobić aby mieć w miarę tanią i dobrze wyglądającą jednostkę skrytobójców? Ano można zakupić opakowanie Dark Eldar Wyches, dokupić cztery prawe ręce z bronią, a następnie pousuwać insygnia eldarskie. Prawe ręce znaleźć można w modelu Dark Eldar Venom oraz Dark Eldar Raider. Dzięki uprzejmości Redava udało mi się skompletować 6 plastikowych skrytobójców. Oceńcie sami czy warto wykorzystać opakowanie wiedźm do stworzenia tej jednostki.


1 komentarz:

  1. Bardzo pomysłowe. Szczególnie do gustu przypadły mi panie nr. 3 i 5, maska/hełm jaki noszą kojarzy mi się z filmem "Vidoq" z Gerardem Depardieu:D

    OdpowiedzUsuń