czwartek, 29 marca 2012

Nowa paleta barw GW

W ubiegły weekend na stronie GW pojawiła się informacji o nowej linii farb - 145 nowych wzorów. Nowość tę rozpatruję z dwóch aspektów - sprzedawcy jak i kupującego - malarza.

Z perspektywy malarza, to cieszę się że paleta barw urosła do kolosalnych rozmiarów, dlatego że dobrze jest mieć wybór. Zwłaszcza że pojawiło się sporo kolorów, których nie było lub które zostały jakiś  czas temu usunięte z listy (np. stary Vile Green, Jade Green itp). Minusem jest to że przystosowanie się do nowej linii zapewne trochę zajmie, a zmiana nazw dla całego asortymentu nie ułatwi tego zadaniaOd strony sprzedawcy natomiast widzę to z innej strony - kosztowna inwestycja w farby z nowej linii, przy obszernych stanach magazynowych starych farb. Polityka GW jest pod wieloma względami dziwna, ale kwestia wprowadzania nowości jest chyba najgorszą rzeczą z możliwych. Sklepy nie są informowane z wyprzedzeniem o podmianie starych produktów, co nie jest czystą zagrywką. Zwłaszcza kiedy stary towar w wyższej cenie niż nowe plastiki leży na półce. Cóż pozostaje mieć nadzieję, że w niedalekiej przyszłości pojawią się klienci, który owe towary nabędą do swoich kolekcji.

Wracając na koniec do nowych farb, to na stronie GW pojawiło się zestawienie porównawcze starej i nowej linii barw. Co ciekawe Shadow Grey, Fenris Grey to obecnie jeden kolor - The Fang. W rzeczywistości były to dwie różne farby.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz