sobota, 7 kwietnia 2012

Recenzja produktu: Middenland Tufts i Mordheim Turf

Middenland Tufts i Mordheim Turf to dwa nowe produkty wprowadzone przez GW w tym roku. Nie jest to jakaś rewolucyjna nowość gdyż tego typu rozwiązania mają od znacznie dłuższego czasu inne firmy, ale w ofercie GW czegoś takiego jeszcze nie było. Czy warto jest zatem kupić ten produkt?
Do nowości 'modelarskich' wydawanych przez GW zawsze podchodzę z dużym dystansem. Middenland Tufts i Mordheim Turf to dwa pakiety kłębów traw do bezpośredniego aplikowania na podstawkach. Każde opakowanie zawiera arkusz folii o wymiarach 210 x 148 mm, na której znajduje się około 200 sztuk pęków traw o różnych rozmiarach.
Na zdjęciach po prawej znajdują się przykładowe zastosowania produktu Middenland Tufts.
Folia z pękami traw pakowana jest w sztywne, plastikowe opakowanie, które bardzo dobrze zabezpiecza produkt podczas transportu.
Po zdjęciu górnej części opakowania pęki traw są przylepione do zawiniętej folii.
Produkt w powiększeniu. Każdy pęk można zdjąć z folii i bezpośrednio nałożyć na podstawkę. Efekty takiego ułożenia traw można również uzyskać przy wykorzystaniu zwykłych trawek elektrostatycznych, z tym że wymodelowanie takiego efektu zajęło by znacznie dłuższą ilość czasu niż skorzystanie z gotowca.
Według mnie oferowane pęki są produktem dosyć udanym. Cena do zaakceptowania, a efekt po nałożeniu i sposób nakładania satysfakcjonujące. Do aplikowania pęków traw polecam używanie pincety, choć jak ktoś się uprze to chwytając palcami też da się to nałożyć. Jednakże pincetą jest znacznie wygodniej. W opisie produktu wskazane jest aby do przyklejenia wykorzystać klej 'wikolowy'. Bez niego również można się obejść nakładając pęk traw bezpośrednio z folii na podstawkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz