sobota, 26 maja 2012

Czerwcowe nowości GW

Wczoraj w nocy na stronie GW pojawiły się trzy nowe modele - Ork Bommer, Space Marine Stormtalon Gunship, Necron Night Scythe/Doom Scythe.Necroński pojazd wygląda dokładnie tak jak został przedstawiony w kodeksie, pojazdy do orków i kosmicznych marines, to coś zupełnie nowego, czego do tej pory nie było w kodeksie.

Wg mnie trochę dziwnie wygląda pilot necrońskiego NC/DS bez kokpitu. No, ale jak to określili na stronie GW "i co z tego, przecież to nekron". Biorąc pod uwagę stylistykę kształtu pojazdu, pasuje do aktualnego kanonu necrońskich pojazdów.


Pozytywnie zaskoczył mnie śmigacz orków. W zasadzie nie jest to jeden, a trzy warianty samolotu w jednym opakowaniu - Dakkajet, Burna-Bommer i Blitza-Bommer. W opakowaniu znajduje się kilka nowych główek grotów i orków, które można wykorzystać podczas składania gangu motocyklistów.
 
Ostatnim zaprezentowanym modelem jest Stormtalon Gunship. Jako zapalony 'Krwawy Anioł' ubolewam, że model ten przypisany został wyłącznie do kodeksu Space Marines. Być może gracze, z którymi grywam na co dzień nie będą mieli mi za złe, że owy model 'nielegalnie' dodam do armii. Dobrze, że Stormtalonowi dali kilka opcji uzbrojenia, dzięki czemu będzie go można przypisać do różnych zadań na polu bitwy.
Wszystkich zainteresowanych odsyłam do najnowszego, czerwcowego, White Dwarfa, w którym znajdują się zasady do korzystania z zaprezentowanych pojazdów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz